Érdekes felvetés és egyértelmű a leírtak alapján bizonyosságot nyert válsz de engem más is érdekelne. Hiába nem sérűl a méreg találatkor a tűzkard ugy nem tud vérzést okozni mert kiégeti a sebet amit a fegyver ejt és akkor amikor lekerűl a méreg a fegyverről akkor károsodhat az aurában és mivel kiégeti a sebet igy előfordulhat hogy nem tudja hatását kifejteni? Mivel a tűzet fertőtlenítésre is használják
Fórumok - Szabályrendszer (UTK) - Tuzkard es mereg
Egyetértek, hogy az aurán belül nincs hatása, különben megégetné a tűzaura az embert akin van. Éppen ezért szerintem sincs hatása a kardra.
Ez esetleg kiindulásnak 362. oldal:
"Az elem felveszi a fegyver formáját - legyen az tőr vagy hosszúkard - akár az Aura az ember alakját, akit övez."
Szerintem ezáltal magában az anyagban, illetve az arra kent anyagnak nem esik bántódása.
Más valaki?
:)
Mi úgy játszuk, hogy a kardba formázott őselem hasonlóan működik az aurába formázotthoz, csak éppen a penge körül jelenik meg. Ergo az aurán belül semmiféle hatása nincs. Így simán lehet mérgezett tűzkardod.
Ugyanakkor, ha olyan embert ütlegelsz mérgezett karddal, aki körül tűzaura van, akkor már nem működik a mutatvány. Ilyenkor a méreg leég a pengéről, mire az átjut a tűzaurán, és sikerül megvágnod az illetőt.
Valakinek van otlete?
Nem telejesen egyertelmu az elemek karda formazasanal hogy a pengen vagy a penge korul van az adott oselem.
Mi van ha mergezett kardra idezzuk meg egy oselem kard formalyat? Leeg/parolog ostuz eseten, megfagy/feloldodik osviz eseten, kioltodik a nedvessege az osfoldtol netan repked benne/szetszorja az osleg?
Vagy nyugodtan bekesen megvan par huvejkre a tombolo elemektol?