Fórumok - Kasztok - Élvezhető varázsló


demateo
2012-10-26 21:27:12 | #20

Na ezzel maximálisan egyetértek.

sajnos hemzseg a hibáktól.

de így szeretjük a mi zöldünket.

Válasz Callinicus #19 üzenetére.
Callinicus
2012-10-26 14:08:54 | #19

Azt azért leszögezhetjük, a szabálykönyvre ráfért volna még 2-3 átolvasás, átértelmezés és átfogalmazás a készítők részéről, mielőtt kiadták. :(

AoKitsune
2012-10-26 12:49:17 | #18

Ez egy hiábavaló vitává fajult, senki sem hajlandó engedni az igazából - ti egy mondaton lovagoltok, én néhány másikon.
Javaslom, hogy ejtsük ezt a témát, előrelépés úgysem lesz benne.

demateo
2012-10-26 00:27:58 | #17

Szerintem az UTK egyértelműen fogalmaz:
364.oldal

"Személyes Aurának nevezzük azt a különleges védelmet, amit a lélek ad az általa uralt testnek, a testen viselt holmiknak, kézben tartott fegyvernek és egyéb tárgyaknak."

"Bizonyos különleges esetekben a Személyes Aura védelme akkor is megmarad a tárgyon, ha az nincs a tulajdonosánál."

Demateo

Callinicus
2012-10-26 00:03:37 | #16

Az megint KM függő, hogy egy katona hogy viszonyul a fegyveréhez. Lehet úgy képzeli el mint a római légiósoknál volt, hogy nem csak hogy a sajátja a fegyver, de ő maga tartja folyamatosan karban, és ha elveszítené akkor saját pénzen kell újat vásárolnia, viszont ha leszerel megtarthatja.
Ez megint nincs sehol leírva.

Az viszont igen, hogy amit magadon viselsz, vagy a kezedben fogsz, azt beborítja az aurád, és nem lehet rá ilyen jellegű mágiával hatni, ha viszont elejted, akkor már igen, hiszen nem állsz vele szimpatikus viszonyban.

Jelzem, egy karddal körülbelül lehetetlen szimpatikus viszonyba kerülni ezek szerint, hiszen elképzelhetetlen, hogy valaki egy évig az aurájában tartsa, alváshoz, fürdéshez, audienciához, ne vegye le, és ha egyszer kicsavarják, vagy kiütik a kezéből, már kikerül az aurából. Vagy ha a karakter egyszer eszméletét veszti és elájul, megint.

Ha meg a kezedben tartott eszközökre nem terjed ki az aurád, akkor SEMMIVEL sem kerülhetsz soha szimpatikus viszonyba, hiszen annak pont az a lényege, hogy a személyes aurád kapcsolatban van huzamosabb ideig a tárggyal. A szimpatikus viszony azt jelenti, hogy akkor is kapcsolatban vagy vele, amikor már nincs nálad.

ETK-ban ez máshogy volt kicsit.

AoKitsune
2012-10-25 23:03:25 | #15

Ebben az esetben a Szimpatikus viszony eldöntésének joga a KM jogköre, hiszen a bárdnak a hangszerét és a papnak a szent szimbólumát is egy évig kell a személyes aurájában tartania, hogy kötődjön hozzá. Attól, hogy a kezembe veszek egy húszezrest, attól nem fog az én személyes aurám részévé válni - attól, hogy a kezembe veszek egy számomra teljesen ismeretlen kardot, az még nem tartozik hozzám, ergo nincs szimpatikus viszony. Meglehetősen sok helyen szerepel (a tárgyszimpátiánál van leírva a legérthetőbben), hogy egy év vagy nagyon erős érzelmek kellenek ahhoz, hogy egy tárgyra kiterjedjen a személyes aura védelme.

Eddig senkinek semmi gondja nem volt ezzel, még versenyeken sem, habár meg van a maga veszélye (szívtam már meg a dologgal, mert pont egy tiszt kardját akartam elteleportálni, ami viszont már személyre szabott). Az egészben nem az a trükk, hogy kinél van, hanem hogy kötődik-e hozzá - márpedig a felhozott példánál a városőr a fegyverraktár tucatkardjához nem fog.

Természetesen, ha ezt te nem így gondolod, játszatok úgy - az a te Yneved.

Pappi
2012-10-25 19:57:48 | #14

Ahogy azt már kifejtettem a szimpatikus viszony megléte ebben az esetben irreleváns.
UTK 364. oldal - Személyes aura.

Válasz AoKitsune #13 üzenetére.
AoKitsune
2012-10-25 11:38:50 | #13

Tárgyszimpátia varázslat (UTK 389. oldal).

Személy szerint, ha egy ilyen ötlettel előállnak a játékosaim, engedélyezném, mert végre valami jót és szórakoztatót találtak ki és gondolkodtak. A hangsúly a funkcionalitáson van, aminek eldöntése (mint sok minden más) a KM feladata.

Az anyagpusztításra meg Természetes Anyagok mágiájára pedig javaslok egy besti Ómágiát, sokkal élhetőbbé teszi a dolgokat (pl. így lehet egy földkupacból fakupacot csinálni anélkül, hogy az egész bolygó súlyát ki kellete fizetnem egy 2 kilós átalakításhoz).

Callinicus
2012-10-25 11:19:55 | #12

Biztos nem ETK-ból emlékszel te erre így? Utána nézek megint, de szerintem pont ellenkezőleg van. Amit megfogsz, rád-kerül, az bekerül a személyes aurádba és védve van, pont. Ez olyan, mint szuperman ruhája, ami azért sebezhetetlen mert szupermannek van egy pár miliméteres aurája ami megvédi.

Amit a szögekről, meg funkcióról mondtál, szerintem nagyon rossz logika. Nem az a lényeg, hogy elveszíti a funkcióját, hanem, hogy miként alkot a tárgy egy egészet, a láncing szemei lazán kapcsolódnak, - ha nem számítjuk a rozsdát :P - mégis egy egész tárgyat, egy láncinget csak egyben alkotnak. Egy lyukas láncing, amin már keresztülcsaptak hatszor csákánnyal, és elvesztette az SFÉ-je felét, nem fog SFÉ-t veszíteni ha még egy-két láncszemet elveszíti, de mégsem dezintegrálhatsz belőle szemeket, mert az még mindig egy darab láncing. És ha új szemeket építesz bele, azok a láncing részévé válnak, és onnantól csak azzal együtt tudod dezintegrálni.
A szögeket sem lehet csak úgy kivenni, hiszen még szorosabban a részei deszkának, mint a láncingnek a szemei.
Ilyen alapon egy szakadt, lyukacsos köpenybe is lődözhetnél lyukakat, és ezt sem lehet.
Bár ez sincs sajnos teljesen szépen tisztázva a könyvben, vagy kérek oldalszámot, ha igen. (A személyes aurát még megkeresem, de utálatos dolog megkeresni valamit abban a könyvben.)

AoKitsune
2012-10-25 11:07:00 | #11

A személyes aura védelméhez vagy egy évig nálad kell, hogy legyen (ergo egy tiszt, egy lovag vagy egy bandita kezéből nem lehet kiteleportálni a fegyvert) vagy nagyon erős érzelmekkel kell, hogy fűződjön hozzá a tulajdonosának - vagyis egy városőr kardja, aki leadja esténként a fegyverét, nem fogja élvezni a személyes aura védelmét.

A láncinget szemenként dezintegrálni szerintem sem lehet, elvégre ha egy szemet kiszedsz belőle, elveszíti a funkcióját, a védelmet, hiszen egy lyuk kerül rá. Ezért nem lehet a kard pengéjét eltűntetni vagy a fal egyik tégláját, ugyanakkor egy lécből egy szöget szerintem igen, hiszen a léc nem veszíti el a tartó funkcióját. Az már egy másik kérdés, hogy szépen kiszedegetve a szögek nagy részét (valamennyinek maradnia kell, különben az egész készítmény veszíti el az alakját), már könnyedén elpusztítható.

Pl. egy akasztófa esetén, a szögek mondjuk 70%-át el lehet tüntetni, ekkor még akasztónak néz ki (instabil akasztónak), majd egy jó erős lökés kíséretében meg lehet menteni a delikvenst a nyakszegéstől, mert az egész építmény összeomlik.

Callinicus
2012-10-25 08:44:59 | #10

Ha jól emlékszem az UTK-ban fegyver nem kerülhet szimpatikus viszonyba a gazdájával, hacsak személyes aura varázsjel nem kerül rá, illetőleg bármi amit megfogsz, azt a kezed aurája már beborítja, és mint ilyen nem lehet hatni mágival a tárgyra, hisz csak a teljes tárgyra lehet, egy részére nem. Amúgy elég lenne, mindig a markolat és a penge közti tíz dekát eltüntetni a fegyverekből.

Ja tényleg ha egy láncinget dezintegrálsz, azt vajon lehet szemenként? :) Múltkor egy csapat nekem egy szöget akart egy tartóoszlopból, de nem engedtem.

Itt még mindig a jó öreg papi szétzúzás a legtutibb módszer. :)

Káosz szerepjátékban van erre egy külön asszem egész oldalas leírás, rész-egész viszonya a mágiában.

Utolsó módosítás: Callinicus (2012-10-25 08:45:42)
Pappi
2012-10-24 22:29:16 | #9

A kard elteleportálós trükk szerintem nem működne. A személyes aura védelme nem csak a személlyel szimpatikus viszonyban lévő dolgokra terjed ki, hanem a rajta lévő felszerelésre. személyes aura szempontjából a szimpatikus viszony arra jó, hogy azok a tárgyak amik szimpatikus viszonyban állnak a tulajdonosukkal, akkor is élvezik a személyes aura védelmét ha nincsenek a gazdájuk közelében.

Ettől eltekintve egyet értek veled. A varázslóval gondolkodni kell. A legutóbbi kalandom varázsló varázsló elleni "harcra" volt kiélezve, és nem a manák döntöttek a végkifejletről.

Válasz AoKitsune #8 üzenetére.
AoKitsune
2012-10-21 15:27:58 | #8

Nem tudom, kinek volt magasabb szintű varázslója (nekem igen), és nem kell vele többet csinálni, mint GONDOLKOZNI, méghozzá nem sablonokban. Én öltem embert 4 manából, és küldtem meteorzáport a támadó hadsereg nyakába - az elsőt 2. szinten adtam elő, a másikat 10-en.

A varázsló nem szól másról, mint a mágia szabályainak ismeretségéről és az azokban lévő rések kiaknázásából - egy kis háttértudással karöltve senkinek semmi esélye sem lesz.

Pl: az tény, hogy egy kardot általában a viselője a sajátjának mondhat, azonban a városőrség tagjainak a páncélzatukat és a fegyverüket mindig le kell hogy adják eltávkor - vagyis mindig másikat kapnak, tehát nincs szimpatikus viszony, tehát a városőr kezéből kiteleportálható a fegyvere.
Vagy: Ha egy boszorkánymester főnökösdit játszik egy bandában, akkor az esetek 80%-ban azért vezeti ő a csapatot, mert a többi fél tőle. Egy Asztrál-Mentálvarázsló magas lélektannal megtalálhatja azt az egy alakot a boszmester mögött, aki gyűlőli is - nincs más dolga, mint felerősíti ezt a gyűlöletet annyira, hogy barátocskánk egy váratlan pillanatban hátbaszúrja tisztelt vezérét.

Ezernyi apró trükkel kell dolgozniuk, egyetlen hátránya a mana töltése - de ez is megoldható.

SSyrius
2012-09-08 19:37:13 | #7

Az ég egy adta világon semmi baj nincs a varázslóval ugyanolyan táp mint volt csak most már nem mindegyik "varázsfélében". Szakosodni kell vele ennyi az egész.
A legtöbb embert aki előtte(ETK) varázslóval volt az zavarja,hogy pár szint meglépése után már nem egy pusztító gép és kevésbé tud a KM agyára menni vele. Persze ez is csak 6-7.szintig igaz aztán már ugyan olyan táp mint ETKba.

Mgyarán ETKba 5. szintől volt majdnem elpusztíthatatlan most egy-két szinttel lett ez eltolva.
Ha meg valaki nem tud vele játszani akkor ne játsszon vele (A KM is boldogabb lesz :))

Azzal meg végkép nem értek egyet,hogy a képességek 5. szintjét ne lehessen felvenni.
Mért ha felveszi akkor legyőzhetetlen lesz az illető?
....ja várjál majd küldök erősebbet meg többet.

Callinicus
2012-09-05 15:42:06 | #6

Nem 3. meg 4. fokok kellenek a különböző mágiák ismeretéhez? Nekem határozottan úgy rémlik, hogy alapból 3. fok, 4.en kap többnyire egy kis sajtot is mellé, és 5.-et már úgy sem engedi felvenni, jó érzésű mesélő, mondjuk 10. szint alatt, mert azt hívják "legendás" foknak.

A rúnamágiát 2. fok fölé, eleve nem engedném senkinek felvenni, mert a varázstárgy gyártás, valami gusztustalanul olcsó, láthatatlanság köpenyét, valami szánalmasan kevés manából meg lehet alkotni, azon kívül pedig más nem is kell gyakorlatilag. Na jó, még egy tartalék láthatatlanság köpeny, egy másodlagos tartalék láthatatlanság köpeny, egy láthatatlanság köpeny biztos helyre elásva, és egy apród, aki folyamatosan láthatatlanság köpenyben viszi utána, a zsákjában hordott, tartalék láthatatlanság köpenyt.

Persze valahol ott van az az eset, amikor a csapatunkban lévő, elég alacsony (talán 4.) szintű varázsló, akart csinálni egy világító, sziporkázó rózsát, hogy azzal csajozzon, de egyszerűen közelről nem volt hozzá elég manája. Arra mondjuk volt, hogy légneművé tegye egyik-másik karaktert, szóval inkább a varázslatok árai vannak itt elmérve, némelyik túl occsó, mások aránytalanul drágák.

Moha
2012-09-04 21:54:28 | #5

Pedig lehet hidd el. Csak kicsit el kell tekinteni a klasszikus fantasy mágiahasználótól. Egyébként ott van a démonológia képzettség és a paktum, amivel behódolhatsz. A szerafizmus. Ha elolvasod és a KM-ed is tisztában van a démonológiával, akkor olyan démonnal "szövetkezhetsz" ami még csatában is helyt áll. Az a pár fp/ép meg mit számít... :D Természetesen lényeges hogy a km milyen démont engedélyez neked, de egy életútban ezzel nem kéne hogy gond legyen, és lényegében Km által korlátozott gyilkológép is lehetsz ;)

Válasz Custos #4 üzenetére.
Custos
2012-09-04 13:22:00 | #4

Igazabol a gondom ott van hogy ugy erzem a varival nem lehet egy olyan eros kasztot kihozni mint barmelyik masal. Ez azert alakult ki mert a kasztot utalja kozel mindenki mert ha nem ugyeltel vele tonkretehetted masok jatekat/KMet oruletbe kergetted. (De ez mar flame kisse) Szerintem egy kicsitt tul legyengitettek masokhoz kepest. Ez az egyetlen karakter amivel nem sikerul egy elvezheto kasztot kihozzak

demateo
2012-09-04 12:07:43 | #3

Érdekes.

Nálunk lélektannal nyomja a varázsló és nagyon táp azzal az egyel is.

Még azon is elgondolkodtam, hogy gyengítem tovább. Pont határon van.

Egy leleményes játékos bármit kihoz így is.

Nekem összességében tetszik a specializáció!

Moha
2012-09-03 13:36:12 | #2

Ezt már én is észrevettem hogy csatamágust nem lehet játszani vele. Viszont van pár használható képesség, mint pl a herbalizmus/alkímia (ráadásul az alkímiával természet alapú varázslatokat is használhat már a varázslónk), vagy pl a mechanika/számtan mértan. Alkímiával a különböző főzetek elkészítésének szinte csak a fantázia szab határt, ami csatában persze elég hasznos lehet, ami a mechanikát említi ismét az a helyzet, egy jól kigondolt és km által engedélyezett eszköz használata nagyon is hasznos lehet bizonyos helyzetekben, és még nem használtunk manát. Ha élet utat játszotok, vagy csak a kaland olyan akkor az Orvoslás is remekül használható, nem pedig a "van egy kis pszi pontom, akkor visszatöltöm az Fp-imet" elv (és így legalább szerepjátékra is ki lehet térni). A specializáció szerintem nem rossz ötlet, s végre meg kell gondolni hogy az ember mire költi a manát. Amit én látok hogy varázslóval játszani élvezetes, ám nem azt jelenti hogy feltétlenül tűzlabdákat kell dobálnia. Nem véletlenül szokás 16+ intelligenciát adni neki, hisz ha már ekkora nagy koponya használja a fejét! Nagyon sok esetben egy kis furfanggal, leleményességgel, kis kreativitással és spontán jött ötletekkel, igen szépen meg lehet leckéztetni az esetleges varázslóra támadókat. Tehát a varázsló igazából a JK gondolkodásmódjától függ hogy erős-e vagy sem, nem úgy mint pl egy harcosnál, ahol több esetben dönthet a kocka, vagy a karakter képességei. Persze jöhetünk azzal hogy a többi karakterrel is lehetek akkor, meg még kapok rendes mágiát stb. Igen ám csak a szükséges tudás a varázslónál van ami segít egy probléma megoldásában. Gondolok itt pl történelem vagy élettan, amit egy egyszerű harcos nem igen tanul.

Persze lehet nem egyet érteni velem, én így látom/ismerem mint használható kasztot a varázslót és érdekelne más véleménye is

Válasz Custos #1 üzenetére.
Custos
2012-09-03 11:27:40 | #1

Sikerult valamelyikotoknek egy jatszhato varazslot kihozni az uj rendszerrel?

Nagyon az az erzesem hogy a varazsloval kapcsolatba oszegyult frusztracio miadt olyan szintre gyengitettek hogy szerintem jatszahatatlan.

Mire gondolok egesz pontosan:
- 40 KAP szintenkent (eleg keves mas karakterekhez kepest ami talan etk mentalitasba megertheto de a tobbi gyengitesel egyutt sok)
- Kezdetbol nincsen tudasa ter/ido magian kivul.
- A tudasahoz szukseges kepzetsegek nagyon dragak es draga szuksegleteik vannak. Majd mind IV kategoria.
- Egyes varazslatiskolak kaptak erositeseket (Szabad elemi foma, hullam asztral varazslatok, nekromancia leirva, varazstargyak leirva), viszont megszerzesuk rengetek kp ba kerul es rengeteg mannaba.
pl. szabad elemi formahoz kell Oselemi magia 5.(47kp) amihez kell Osi nyelv 5.(33 kp) amihez kell Iras/Olvasas 4. (13 kp) amihez kell Nyelvtudas 4.(5 kp) Oszesen: 98 kp
- Varazslatok nagy reszet gyengitettek(hoszabb varazslasi ido, tobb manna, oriasira megnott tudatalatti magiaellenalas, stb)
- Kepzetseg szukseglet miadt nem tudja a magasmagiat novelni hogy szintenkent kapjon mannat.
Tehat meg kell osza a keveske szintenkenti KAP-t kp kozt es manna kozt. Mindketto eleg draga.

Hacsak nem specializalodik egyetlen, max masfel tudasra keptelen barmire. Csapatsegito kepzetsegekrol meg el is feledkezhet nyugodtan.

Nektek sikerult valami erdekeset hihozni? A varazstargybol koronkent kitoreseket/tuznyilat lovoldozo karikat eltekintve?