Fórumok - Szabályrendszer (UTK) - Slan Pszi, Kyr Pszi, Pyar Pszi


AoKitsune
2013-12-25 20:23:35 | #34

Szerintem ez az akar lenni, hogy a pszi 3. fokán képzett embernek EZEN, tehát a HARMADIK foknál MÁR választania kell.

Őszintén szólva, ez idáig soha nem került elő, itt elég egyértelműnek tűnt a könyv, főleg, mivel minden képzettség 2. foknál általános, utána lesz specializált. De hát, vannak olyan emberek, akik máshogy gondolkodnak, máshogy értelmeznek (no offense). Kellett volna egy példát írniuk erről a szerzőknek, hogy teljesen tiszta legyen.

Utolsó módosítás: AoKitsune (2013-12-25 20:24:12)
Válasz Aluniz #33 üzenetére.
Aluniz
2013-12-25 10:06:16 | #33

Várjááááá!
:)

Akkor miért írja a könyv, hogy "A 3. fokon képzett pszionistának EZEN a szinten választania kell a Test vagy az Elme ágak közül, hogy tanulmányait mely irányban folytatja, ......."

Az én olvasatomban negyedik szinttől kezdve specializálódik!
Bár igaz, hogy akkor meg már arra az egy szintre minek! :D

Lehet vétózni! ;)

Válasz Moha #29 üzenetére.
Aluniz
2013-12-17 20:53:43 | #32

Köszi!
Világos!
:)

Válasz Pappi #31 üzenetére.
Pappi
2013-12-17 16:10:09 | #31

Ahogy itt már korábban is írva volt, Slan és Kyr nyilván nem fér össze. A Godoni meg összefér bármivel.

A test/tudat specializáció meg szerintem úgy megy mint a fegyverhasználat vagy a pusztakezes harc. Tehát 2-es szintig tudod mind2-őt, utána amikor 3.-ra lépsz akkor választanod kell. És ha mondjuk a tudatot választod, utána később a testet is tudod fejleszteni 2. szintről indulva.
A könyvben sajnos nem ír le mindent részletesen, de szerintem így értelemszerű.

Aluniz
2013-12-16 17:58:36 | #30

Aha!
Köszi!

Azért egy varázsló a "halálos ujjával", elég jó kis durcaság volna!
:D

Válasz Moha #29 üzenetére.
Moha
2013-12-15 17:27:40 | #29

2. szintig közös, utána pedig egyértelműen az alapján hogy tudat vagy test fát választottál.

Ha később el akarod sajátítani a másik ágat, abban nem vagyok biztos, de úgy tudom nincs akadálya, és elég csak a 3. és a 2. fok közötti különbséget kifizetni (mivel az alapok 1. 2. már a karakter birtokában van.

Viszont valami olyan is rémlik hogyha kyr/godoni/slan pszid van akkor nem veheted fel a másik ágat (túl sok információ az agynak v mi :P). De ez csak mintha!!! Szóval utána kellene nézni az utk-ban. Igazából varázslóval sosem akartam slan pszit tanulni :P

Válasz Aluniz #28 üzenetére.
Aluniz
2013-12-15 14:31:29 | #28

És amúgy a 2. fokon mind a két "oldalt" megkapja, vagy nem?
Aztán meg a másik, hogy ha teszem azt, választom a tudat-ot, de később akarnék test-et is, akkor mi a teendőm?
Honnan indul? Mert hogy az első kettő fokozat "közös". Vagy nem?
És ha igen, akkor mennyiért tanulhatja meg a 2. harmadik szintet?
:)

Válasz Moha #26 üzenetére.
Aluniz
2013-12-15 14:14:10 | #27

Afrrrrancba!
Tápolásnak akkor annyi? :P

Válasz Moha #26 üzenetére.
Moha
2013-12-15 14:02:58 | #26

Szerintem már 3. szintre lépve kell választani, hisz onnantól van értelme a tudat és test fának. Ha megkapná a 3. fokú disz.eket akkor nem lenne értelme 3. fokú tudat/test spelleknek

Válasz Aluniz #25 üzenetére.
Aluniz
2013-12-15 13:59:13 | #25

Én csak kíváncsi volnék, hogy Ti hogyan értelmezitek az alábbi sorokat a 164. oldalról: "A 3. fokon képzett pszionistának ezen a szinten választania kell a Test vagy az Elme ágak közül, hogy tanulmányait mely irányba folytatja, ....."
Most akkor MÁR a 3. szintre lépve kell dönteni, vagy a HARMADIKON dönti el, hogy MAJD merre tovább?
Lehet, hogy valakinek egyértelmű, de nekem az jön le, hogy EZEN a szinten véglegesít, tehát itt még mind a két "fát" tanulhatja.

Amúgy egy másik kérdés: kalandozás közben elképzelhető, hogy megtanulja az újabb diszciplinákat? Ahhoz azért kéne egy mentor, nem?
Mi régebben nem cicóztunk, szintet lépett és tudta! :D

Z04RD
2013-08-31 18:02:04 | #24

Javítanám demateo utolsó sorát, miszerint:
"A Pyarr Pszi mindegyiknek az alapja. A Slan a Kyrrel nem fér meg, a Godoni meg a egyikkel sem, de a pyarr jár hozzájuk. :)"
Az ÚTK ezt írja a Godoni örökségnél:
A Godoni Örökség az újító szellem, a tiszta és nyílt kíváncsiság miatt, mely megalkotóinak szellemiségét mélyen áthatja, képes bármely szemlélet befogadására, tehát alkalmazói bármely pszi irányzatot tanulhatják mellette.
Röviden, a Godoni Örökség mellé felveheti vagy a Kyr, vagy a Slan, vagy a Pyarr test utat is, mivel a Godoni a Pyarr Tudatra épül, és bár erről már nem szól a fáma, mivel a Kyr és a Slan kizárják egymást, így mindkettőt logikus úton feltételezem, hogy nem.

/OFF
A Tuannal folytatott levelezésed hozadéka igen értékes, mert nem volt egyértelmű az ÚTK szerint, habár logikusan levezethető, de így mégiscsak "hivatalos". :)
Köszi érte!

Utolsó módosítás: Z04RD (2013-08-31 18:03:32)
Válasz demateo #18 üzenetére.
Awder
2013-03-07 12:20:11 | #23

A pala még hagyán, mert együtt dolgozik az egy fejvadásszal is ha úgy hozza a sors. (Istene végett), főleg Darton, vagy Krad palái, Ranagolról nem is beszélve. De igaz hogy érdekes csapatokat szült már az élet. De a bonyodalmak vagy "egymás hátráltatása" életszerűbbé, érdekesebbé teszi a játékot (persze abban az esetben ha az ember tényleg szerepjátszik és ne "diablózik"). De a lopakodós példa tényleg elég bosszantó tud lenni. Saját tapasztalat, de ésszel minden megoldható.

Válasz Callinicus #22 üzenetére.
Callinicus
2013-03-07 02:32:57 | #22

Itt akkor jön be egy probléma, ha egy játékost pont az zavar, hogyha nincsenek kiegyenlítve a kasztok. Mert például ő szívesen játszana tolvajt, de csak akkor, ha azzal is annyira hasznos és tevékeny tagja lehet a csapatnak, mint a pap. (Példa kérdés: "Miért hoznék papot, amikor hozhatok paplovagot?" Már feltéve, hogy az adott istennek van paplovagja, ez teljesen jogos, a paplovag ÚTK-ban mindent tud amit a pap, csak többet jobban, szebben és egy KAP-pal ocsóbb.) Vagy, hogy valami közelebbit mondjak a vajtollhoz, a fejvadász.
Ez pedig nincs így, ha választanom kell, hogy egy pap vagy egy tolvaj kerüljön velem egy kompániába, nyilván a papot választom, és nem igaz, hogy de hát a tolvajnak ilyen meg olyan jók a %-os hülyeségei, mert hiába van neki 487%-os lopakodása, ha ott trappol mögötte egy lovag, aki letrappolja 20%-ra.
Én legalábbis igyekszem mindig együtt tartani a csapatot, legfeljebb néhány mondat erejéig engedek szólózgatni valakit, mert a játékot jó esetben mondjuk öten játsszák, és a saját mesélői elveimmel nem összeegyeztethető, hogy hagyjak három embert unatkozni, mert egy éppen lopakodva akar hercegnőt lopni.
Teszem hozzá volt olyan, hogy egy játékosnak és a karakterének külön foglalkozást tartottam. (Vendéglátó ipari egységben.) Bár alapvetően nem mesélek egy embernek, egy csapat egy tagjának néha-néha valami rövid kis külön foglalkozás kijárhat.

Bár az egész MAGUS-ra igaz, hogy koncepciózus parikra van kiélezve. Ha valaki hoz egy valamit, - ami tud pszit ésvagy mágiát - azzal már kizárja a kasztok felét rendszerint. De még a lehetséges variánsokból is teljesen életszerűtlen partik jöhetnek össze.
Koncepciózus partikra viszont nagyon jól lehet építeni mesét. Ha van egy valamilyen pap vagy paplan akkor a köré lehet pötyögtetni a többi karaktert, vagy ha mondjuk tolvaj, fejvadász, vagy tűzvarázsló van valahol, akkor érdemes lehet mindenkinek azt hozni, mert ezek magukkal dolgoznak jól együtt. Főleg egy bármilyen paplanra jellemző, hogy nem szokásuk csak úgy magukban kóborolni, a kiképzésük drága, a felszerelésük drága, gyakorlatilag az adott isten szent harcosai, akik az utolsó kockadobásukig hűségesek a hitükhöz, egy ilyen karaktert kínszenvedés normális mesékbe beletekerni, viszont nagyon jó hangulatot tud adni, ha a mesébe bele van tervezve, hogy a csapat vezetője mondjuk egy domvikos paplan. (Ami eleve kizárja a boszorkánymasszőröket és boszork***vákat, mert nem fog együtt dolgozni vele. Ja és a szűz-sírásóval sem.)

Válasz Solo #20 üzenetére.
Moha
2013-02-24 20:00:18 | #21

Lényegében a kasztok is akkor erősek ha az ember ismeri és tud is vele játszani, pl. hiába van egy boszorkánynak akkora hatalma ha a játékos (jobb esetben női) nem tudja kihasználni képességeit és csak a csatamágust - próbálja - látja/látni benne.

Ha a játékos jól ki tudja használni karaktere erősségét, biztos hogy minden kaszt erősebb lehet a többinél

Válasz Solo #20 üzenetére.
Solo
2013-02-24 15:28:09 | #20

Papnál viszont ott van a szerepjátékból adható mana.

Ráadásul szerintem az nem baj, ha nem tökéletesen egyelő erősségűek a kasztok. Legalább mindenki megtalálja a magáét. Van aki szereti, ha ő a legtáposabb, van akit viszont nem zavar, hogy ha valamilyen hátránnyal indul a többihez képest (pl. nem kaphat, csak max 3 kegypontot szintenként). Szerintem annyira nem nagyok a kasztok között ezek a különbségek, hogy a játékélményt rombolják.

Ugyanezt gondolom a fegyverekről. Valahol láttam írtátok, hogy bizonyos fegyvereknek nincs értelme, mert van nála olcsóbb és egyben jobb értékekkel bíró fegyver, ráadásul ugyanabban a kategóriában. Mégis van értelme szerintem ezeknek a fegyvereknek is. A valóságban sem minden fegyver ugyanolyan jó. Természetes, hogy vannak gyengébbek és erősebbek.

Optimális helyzetben ezt valószínűleg a karakter is tudja és azt fogja megtanulni használni, amivel hatékonyabb lehet. Igen, mintha csak fellapozná az UTK-t és kikeresné a legjobbat. De előfordulhat, hogy a mestere mégis más fegyver használatára tanította meg, mert ő azt ismerte, vagy azt gondolta a legjobbnak. Ráadásul nem is mindig hozzáférhető bármilyen fegyver. Plusz számos más ok lehet a gyengébb fegyverek használatára amik most nem jutnak eszembe :)

Válasz dragos #19 üzenetére.
dragos
2013-02-24 14:13:59 | #19

félreértés ne essék, nem akarok én senki játékába beleszólni, végső soron, ahogy a könyv is említi, mindig a KM és a játékosok döntenek, a könyv amolyan iránymutatás (mondjuk ennyiből lehetnénk akár mutáns teknősök is :) )

pusztán érdekelt a Ti véleményetek is, elméleti síkon
számomra a furcsaság továbbra is csak annyi, hogy míg varázslónál összehozható a több mana / szint, ez papnál nem játszik
a Pszí-t tekinthetjük valamivel kisebb hatalomnak (2 KAP/db) így annál tán nem is olyan nagy gáz a többszörözés

demateo
2013-02-24 11:28:46 | #18

Egy másik levelében:

"Lehet akkor olyan, hogy először pyaronni tudat fa 3. fok, utána test fa 3. fok - a kettő megfér együtt?

- Igen.

Ha a fenti kettő megvan. Utána mind a 3 másik irányba fejlődhetek? Nem üti ki a test fa a kyr pszít vagy a tudat fa a slan pszít?

- A pyar mindegyik pszi irányzattal mehet együtt. Ráadásul a a Slan pszivel megkapod ingyenese a pyar test fár, a kyr mellé meg a pyar tudat fát. A Pyar Pszi mindegyiknek az alapja. A Slan a Kyrrel nem fér meg, a Godoni meg a egyikkel sem, de a pyar jár hozzájuk. :)"

demateo
2013-02-24 11:25:47 | #17

Lathan - Bayer Tibor válasza nekem:

"Lehet e, hogy valaki felvegye először a pszi-pyar-test fa 3.fokot, majd 4. fokot és utána a tudat fa 3. és 4.fokát. A leírásban azt írjátok, hogy mivel elfogadó a pyar iskola elvileg lehetséges. És nagyon praktikus is lenne.

a. Gondolom utána már nem fejlődhet sem Slan, sem kyr irányba. Max godoniba.

A pyar mellé bármit felvehetsz.

b. Kap e + pszi pontot a két 4. foka miatt

Kap.

c. kap e kedvezményt a második tanulása során a kpból?

A pszit 3. foktól kell csak felvegye, ha más irányba indul. A törzs ugyan az mindenhol; azt nem kell újra tanulnia. "

AoKitsune
2013-02-24 10:35:14 | #16

Nem én találtam ki, de az alapjaiban való eltérés miatt logikus - hiszen a tapasztalati mágia alapja a mozdulatok fix használata, míg a magasmágia alapból több részből dolgozik - ráadásul a varázsló elmélyének befogadóképességét növelheti, ami elvileg szintén jó táptalaj ennek.
Az viszont fontos, hogy MINDEN mágia a manahálót formálja, még a szakrális is, csak ott nem a varázsló, hanem a papon keresztül az isten avatkozik be.
A vallásnál pedig egy isten felkent papja lehet a karakter, de mivel a pontokat tudomásom szerint képzettségenként egyszer kell számolni, a vallásismeretből is csak egyszer kapja meg a bónuszt (ME-t és kegypontot is).

Válasz dragos #14 üzenetére.
demateo
2013-02-24 08:45:44 | #15

Szerintem akkor ez legyen szabadon valaszthato.
Mi igy jatszunk nagyon regota es nem szeretnek rajta valtoztatni.
Es szamomra igy is logikus. Szamomra ez nem tap. Hisza az ellenfelek is igy vannak osszerakva!

dragos
2013-02-23 13:28:56 | #14

itt is érzek kicsit ellentmondást az alábbi vélemények kapcsán is

@Moha: a pszí-s dolognak utánaolvasok a könyvben, hátha én is meglelem az említett részt

@demateo: utánaérdeklődöm ennek én is, ill megpróbálom a Tuan saját fórumát átbogarászni, a test-tudat együttes használata tényleg elég tápos így elsőre, illetve homlokegyenes ellentétes azzal, amit AoKitsune írt

@AoKitsune: érvelésed szerint Pszí-nél nem működik, vallásról egyikőtök sem ír (ott ezek szerint nincs kibúvó?), ez alapján viszont számomra kicsit furcsa, hogy a 3. résznél megengedhető lenne a "tápolás"
ha szigorúan vesszük, a tapasztalati-, illetve a magasmágia között pusztán annyi az eltérés, hogy elöbbi "szájhagyomány" útján tanulható, de a háttérben megbúvó dolgokat nem ismeri a felhasználó, míg utóbbinál minden lejegyzetelve, hogy mi után következik micsoda, de a FORRÁS UGYAN AZ, a manaháló, így számomra ez az érvelés kérdéses

AoKitsune
2013-02-23 09:10:58 | #13

Nekem a Tuantól az UTK írói azt válaszolták anno, hogy egy képzettségtípúsból egyszer kapsz bónuszt: hiába van 874 féle pszi ismeretem, akkor is max. 3 pszipontot kapok.
A mágiáról annyit, hogy maximum +6 manát lehet ily módon szerezni, azt is magasmágia és egy tapasztalati mágiával - vagyis hiába veszem föl a bárdmágiát, a tűzmágiát és a boszorkánymesteri mágiát is, akkor is csupán az egyik után kapom meg a bónusz manát.

Válasz demateo #12 üzenetére.
demateo
2013-02-22 23:12:19 | #12

Többszöri levelezésem volt ezügyben a Tuannal és a következő lehetőségek választhatók:

pyar test - pyar tudat
pyar test - kyr
pyar tudat - slan
godoni - slannal, kyrel, pyar testtel

és mindegyik után jár a pszí pont.
és elég, ha megvan második fokon, akkor csak a különbözetet kell fizetni.

a pszí jó:-)

Demateo

Utolsó módosítás: demateo (2013-02-22 23:13:02)
Awder
2013-02-22 22:27:11 | #11

még az eredeti etk-nál is kikötik hogy nem lehet párosítani a slan-t a kyr-rel. sőt sztem a slan-t egyáltalán nem lehet semmifelé váltott/ikerkasztolni. A karakter nem hiszem hogy szánna rá időt.

Válasz Moha #10 üzenetére.
Moha
2013-02-22 22:11:16 | #10

Előzményt nem olvastam úgyhogy lehet hogy kicsit másra válaszolok, de úgy tudom hogy psziből egy karakter nem tanulhatja meg mindkét ágat (tudat és test), mivel erre fizikailag képtelen.

Ezért van az hogy harcművész/varázsló karakter mint többkasztú nem létezik/létezhet.

Elég tápos lenne a tudat és test fával rendelkező harcművész is önmaga.

Ha jól emlékszem valahol le is van írva az UTK-ban.

Válasz dragos #9 üzenetére.